şartlar


*Sürücü Belgesi ve Kiralama Yaşı Sınırlamaları (Ehliyet ve Yaş):

Kiracının binek grubu araçlar için 24, Doblo ve minibüs grubu araçlar için 26 yaşını doldurmuş olması ve en az 4 yıllık yerli veya uluslar arası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

*Kiralama Süresi:

En az kiralama süresi 7 gündür, bir aylık kiralama 30 gün üzerinden hesaplanır.

*Uzun Süreli Kiralama:

En az kiralama süresi 30 gündür. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyat sorunuz. 30 gün ve üzeri için de özel fiyat uygulanabilir. 3, 6 ay ve yıllık kiralamalarda en uygun fiyat garantisi sunulur.

*Fiyatların Kapsamı:

Fiyatlara (sınırlı -sınırsız) kilometre kullanım, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahil olup Akaryakıt, Hasar Sorumluluk Sigortası (Kasko), Hırsızlık Sigortası da dahildir, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi (K.D.V.) hariçtir. Yakıt kiralayana aittir, çeyrek depo (1/4) teslim edilen araçlar eksik veya boş depo yakıt ile iade edilirse, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir.

*Tek Yönlü Kiralamalar:

Aracın başka bir şehirde teslimi durumunda, Tek-Yön ücreti uygulanır.

*İlave Sürücüler:

Aracın, kiralayanın dışındaki kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücülere ait Kimlik ve Sürücü Belgesi bilgilerinin, Kira Sözleşmesinde belirtilmesi ile mümkündür. Aksi halde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur. Maksimum sürücü sayısı 2 yi geçemez.

*Teslim Etme ve Teslim Alma (Teslim Bırakma):

Şirketimiz bürolarının bulunduğu kent sınırları içinde araç teslim ve bırakma ücretsizdir.Buna Esenboğa havalimanı da dahildir. Bu kentlerde, önceden haber vermek koşulu ile teslim ve bırakma otel, iş yeri, havalimanı, liman, gar, otogar vb. gibi yerlerde yapılabilir. Ancak özel fiyat uygulamalarında ve bazı kampanya fiyatlarında bu hizmet ücretli olabilir. Şirketimizin bürosunun bulunmadığı kentlerde teslim ve bırakma istenirse, en yakın şirket bürosuna olan uzaklık üzerinden km. başına ücret alınır. Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iade edilmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır.

*Teslim Gecikmeleri:

Gecikme halinde, her ek saat için, uygulanan ücretin 1/4’ü alınır. 4 saati aşan gecikmeler 1/2 gün, 6 saatı aşan geçikmeler ise tam gün olarak hesaplanır.

*Ödeme:

Kira Bedeli sözleşmenin başlangıcında Visa, Eurocard, Master Card, Access veya bilinen diğer kredi kartlarından biri ile tahsil edilir. Bazı durumlarda nakit, kredi kartı ve banka havalesi de kabul edilebilir. Lütfen bilgi alınız.

*Trafik Cezaları:

Trafik ve otoyol, köprü geçiş cezaları aracı kiralayana aittir. Araçların trafik kurallarına uyulmaması ve sürücü kusurlarından dolayı trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.

*Havaalanı Teslimleri:

Havalimanı tesim ve bırakmalarda özel fiyat uygulamalarında extra bir ücret talep edilmez, bilgi için ofisimizi arayınız. Ankara Esenboğa havalimanı dışındaki havalimanları teslim ve gari alım ücretleri için lütfen bilgi alınız.

*Diğer Hizmetler:

Şoför hizmeti, yurt dışı oto kiralama rezervasyonları, kar lastiği, bebek koltuğu, navigasyon cihazı, hgs, uçak bileti temini, otel rezervasyonu, hasar ve bakım danışmanlığı, 2. el araç satışı. Ücretli ve ücretsiz olabilen bu hizmetler için lütfen bilgi alınız.

===================
Önemli Notlar:
===================

Aracınızı park ettiğiniz zaman araç ruhsatını yanınıza alınız, anahtarını kimseye ( otopark ve otel görevlisi gibi ) teslim etmeyiniz, bu gibi durumlarda büyük hasarlar oluşabilmekte ve sigorta kapsamı dışında kalabilmektedir.

Aracınızı mümkün olduğunca otoparklara  park ediniz ve anahtarı üzerinde bırakmayınız, anahtarın sizin tarafınızdan başkasına  verilmesi durumunda araç çalınırsa yine sigorta kapsamı dışında kalmaktadır. Zarardan sorumlu olursunuz.

Park ettiğiniz araçta ya da seyir halinde görünür yerlerde, koltukların üzerinde çanta, kamera, telefon ve benzeri eşyalar bırakmayınız bagaja koyunuz.
•Kaza durumunda hasarlı aracı yerinden hareket ettirmeden en yakın polis veya jandarma karakolundan kaza ve alkol raporu alınması gerekmektedir. Uygunsa acilen tarafımıza ulaşılmalıdır.
•Aracın park yerinde hasara uğraması durumunda yine karakol veya jandarmadan hasar tespit tutanağı alınması gerekmektedir.

•KAZA ve ARIZA durumunda acil yardım ( yol yardım ) numaramızı arayınız. Hemen yardımınıza bir çekici ve/veya taksi gönderilecek, en yakın servise çekilecek, gerekiyorsa yerine başka bir araç gönderilecektir. Aracınızı jandarmanın yada polisin gönderdiği çekiciye çektirmeyiniz, kendi sigortanız olduğunu söyleyiniz ve hemen bizi arayınız.

24 SAAT ACİL YARDIM TELEFONLARIMIZ : 0535 332 55 80 – 0554 497 23 97 – 0532 695 50 51

•Döşemelerde meydana gelebilecek sigara yanıkları ve ağır lekeler sigorta kapsamı dışında olup onarımı için gereken bedeli sizin ödemeniz gerekmektedir.

•Hız limitleri şehir içinde 50 km ya da 70 km./saat, şehir dışında 90 km./saat, otoyollarda ise 120 km./saattir. %10 esneme payı olabilmektedir. Yollarda çok sık radar ile sürat kontrolleri yapılmaktadır, özellikle şehir dışı yollarda sürat limitlerine dikkat ediniz. Lütfen emniyet kemerlerinizi takını.

•Aracınızın periyodik bakımları ve kontrolleri zamanında yapılmış olup size sorunsuz bir yolculuk sağlanacaktır. Yine de oluşabilecek arıza durumlarında ilk önce ( 24 saat ) bizi arayınız. Görevlilerimiz sizi duruma göre bilgilendirecek ve yönlendirecektir. Bilgi ya da onayımız olmadan araca arıza durumunda müdahale ettirmemeniz gerekmektedir.

•Kira süreniz içerisinde 5000 kilometreden fazla kullanmanız durumunda aracın bakıma gitmesi gereken kilometreyi ofisimize sorunuz, bu hem sizin daha güvenli bir yolculuk yapmanız, hem de aracın garanti kapsamında kalmaması için önemlidir. Türkiye nin bir çok noktasında anlaşmalı servislerimiz vardır.

•Trafik cezaları sürücüye ait olup, anında ödenmelidir. Aksi durumda yurt dışında yaşayan kişiler için çıkışta problem olabilir. Yurt içinde ikamet eden müşterilerimiz ise tutanak düzenlenirse bunun ödemesini dönüşte bize yapıp makbuz almaları gerekmektedir.
•Aracı sözleşmede ismi yazılı olan kişilerden başkası kullanamaz, böyle bir durumda lütfen sürücüleri sözleşmeye kayıt ettiriniz. Aksi halde oluşabilecek tüm zarar ziyandan sorumlu tutulmanız gerekecektir.

Yol Yardım:
24 SAAT ACİL YOL YARDIM TELEFON :
0535 332 55 80 – 0554 497 23 97 – 0532 695 50 51

*SİGORTA ÇEŞİTLERİ VE BİLGİLERİ

Hasar Sorumluluk ( Kasko ) Sigortası ( CDW )

Dikkat: sigortanın geçerli olabilmesi için araç sözleşmede ismi yazılı kişilerce, trafik kurallarına uygun şekilde , alkol ve uyuşturucu etkisi altında olmadan kullanılmış, kaza ve alkol raporlarının 36 saat içinde şirket ofisimize ulaştırılmış olması gerekir. Mümkünse kazadan sonra resim çekilmesi gerekmektedir.

-DİĞER SORULARINIZ İÇİN OFİSİMİZİ ARAYABİLİRSİNİZ…

Ankara kiralık oto