Araç kiralarken kredi kartı zorunlumudur

Yazan: 13 Ekim 2013 Pazar  
Kategori: ankara araba kiralama

arac-kiralamada-kredi-kartıAraç kiralarken kredi kredi kartı zorunlumudur ? sorusu çok sık sorulmaktadır. Bir çok firma araç kiralama işlemi yaparken müşterisinden geçerli bir kredi kartı bilgisi talep etmektedir. Kimisi kiralama bedelinin bu kartla ödenmesini isterken, kimisi de karttaki limitin belirli bir kısmına araç iade edildikten sonra geri verilmek üzere bloke koyar. Kimi firma da açık bir mail order talimatı alır. Bazı firmalar ise kredi kartı bilgisi zorunluluğu istemez. Bu tamamen firmanın insiyatifine ve çalışma prensiplerine bağlı bir olaydır. Kurumsal , geniş filoya sahip ve çok lokasyonlu bir çok firma kredi kartı bilgisi talep etmektedir. Bunun nedenleri ise, öncelikle sonradan gelebilecek sizin aracı kullanmış olduğunuz döneme ait trafik cezalarının tahsilatını yapabilmek, araca sigortanın karşılamadığı bir zarar vermek gibi sıralanabilir. Sonuç olarak kanunen araç kiralarken kredi kartı zorunluluğu olmamakla beraber her firmanın kendi uygulama prensipleri söz konusudur. Uyup uymamak size kalmış.

uzun dönem dizel araç nereden kiralanır

Yazan: 13 Ekim 2013 Pazar  
Kategori: ankara oto kiralama

uzun-donem-kiralamakAnkara da uygun fiyatlı uzun dönem araç kiralamak isteyen küçük orta ve büyük boydaki işletmelerin sayısında her gün belirli bir artış gözlemlenmektedir. Firmalar artık ellerindeki sermayelerinde bulunan araçları satarak bunları nakite dönüştürmektedirler. Bu sayede bu nakiti işleri ile ilgili bir alanda kullanabilmektedirler. Satılan araçların yerini kiralık araçlar almaktadır. Bu sayede kiralanan araçlar ödenen kiralama tutarı vergiden indirilerek büyük bir vergi avantajı sağlanmış olur. Ayrıca araçların, bakım, sigorta vergi ve lastik gibi operasyonel yükü de firma üzerinden çıkarak kiralama şirketine devredilmiş olur. Firma sadece yakıtı koyarak faaliyetine devam eder. Gelelim Ankara da uzun dönem dizel araç nereden kiralanır sorusuna : Ankara da daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere bu işi yapan bir çok firma olmakla beraber pazara yön veren belli başlı firmalardan öncelikli olarak teklif almak iyi olacaktır. Yine prestij, west, avis, beyaz, intercity ve çelik motor gibi firmalar bu işte öne çıkan kurumsal şirketler olarak göze çarpmaktadır.

Ankarada ucuz araç nereden kiralanır

Yazan: 13 Ekim 2013 Pazar  
Kategori: ankara araç kiralama

ucuz-kiralamakAnkara da bir çok oto kiralama firması bulunmaktadır. Ucuz araç kiralamayı herkes ister ancak illede ucuza kiralayacağım diye başka bir şeyden dolayı da zarar edebilirsiniz. Ucuz araç kiralalamak için öncelikle her zaman olduğu gibi kurumsal oto kiralama firmalarını tercih etmelisiniz. Her ne kadar ucuz kiralamak önemli ise de güvenli araç kiralamak da oldukça önem teşkil etmektedir. Kurumsal firmalar da filodaki araç sayısı miktarı yüksektir. Araç parkı yüksek olan bir firma daha sonraki araç alım maaliyetlerini ciddi oranda düşürebilmektedir. Bu da firmanın rekabet gücünü arttırmakta ve filo alımları ile elde ettiği avantajı, araç kiralama fiyatlarına da bir miktar yansıtarak uygun fiyatlı oto kiralama imkanını sunmaktadır. Bu firmalar, west rent a car, Prestj oto kiralama, avis, europcar, heartz, sixty, budget gibi kurumsal ölçekli ve bir çok lokasyonda hizmet veren firmalar olabilir.

Ankara kiralık oto